Sedacja

Z myślą o naszych pacjentach w maju 2017 wprowadziliśmy sedację wziewną podtlenkiem azotu będącą sprawdzoną i bezpieczną metodą powszechnie stosowaną na całym świecie. Jest to przyjemny zabieg, który niweluje stres, ból oraz uczucie dyskomfortu mogące towarzyszyć niektórym pacjentom podczas wizyt u stomatologa. Podtlenek azotu umożliwia przezwyciężenie złych wspomnień i niepokoju podczas przeprowadzanych zabiegów stomatologicznych. W trakcie wizyty mieszanina tlenu i podtlenku azotu podawana jest za pomocą maski nosowej.

Jak działa sedacja wziewna?

Sedacja LegionówPrzed wizytą stomatolog określa, czy możliwe jest zastosowanie sedacji wziewnej u pacjenta, który chce skorzystać z tej metody. Sedacja nie może zostać zastosowana w przypadku:

  • kataru
  • powiększenia migdałków gardłowych
  • pierwszego trymestru ciąży
  • ciężkich chorób płuc
  • chorób psychicznych
  • stwardnienia rozsianego
  • porfirii
  • hipertermii złośliwej.

Następnie pacjent zakłada na nos specjalną maseczkę, przez którą podawany jest podtlenek azotu. Dawkę dobiera się indywidualnie zależnie od reakcji i potrzeb pacjenta, zwiększając lub spłycając jego stan rozluźnienia. Często w przypadku małych pacjentów, u których stosowano sedację, na kolejnych wizytach ich poprzednie obawy i lęki ustępują, przez co nie ma potrzeby powtarzania zabiegu. Sedacja powoduje delikatne odczucia takie jak: uczucie ciepła lub stan lekkiej euforii. U dzieci w czasie sedacji mogą wystąpić marzenia senne. Już po kilku minutach od zaprzestania inhalacji przez maskę nosową, działanie podtlenku azotu całkowicie ustaje. Jest to zabieg w zupełności bezpieczny zarówno u dzieci, jak i w przypadku dentofobii występującej u dorosłych. Sedacja wziewna nie uczula, nie oddziałuje na układ nerwowy i nie podrażnia śluzówek. Dzięki podaniu podtlenku azotu pacjenci –zwłaszcza z dentofobią – lepiej znoszą przeprowadzane zabiegi. Choć sedacja wziewna nie znosi całkowicie bólu, to jednak jej wykorzystanie umożliwia podanie znieczulenia osobom, które nie lubią zastrzyków.

Co warto wiedzieć o sedacji wziewnej?

Sedacja wziewna jest bezpiecznym sposobem znoszenia odczuwania bólu i z powodzeniem jest stosowana w stomatologii, zwłaszcza u najmłodszych pacjentów, a także u pacjentów, zmagających się z dentofobią.  W trakcie zabiegu pacjent jest w pełni świadomy i zachowuje kontrolę nad wszystkimi swoimi reakcjami i zmysłami. Podanie podtlenku azotu w czasie zabiegów stomatologicznych powoduje odprężenie pacjenta i zniesienie towarzyszącego zabiegom dyskomfortu. U niektórych pacjentów pojawić się może niepamięć wsteczna, która powoduje, że pacjent nie będzie pamiętał wykonywanego zabiegu. Sedację wziewną można stosować od trzeciego roku życia, jest ona bezpieczna między innymi dla pacjentów z chorobami serca i u pacjentów z astmą. Należy jednak poinformować lekarza o występowaniu tych chorób. Do sedacji wziewnej nie trzeba się specjalnie przygotowywać, warto jednak pamiętać o tym, że dwie godziny przed zabiegiem nie należy spożywać posiłku.

Gdzie nas znaleźć?

Nasz gabinet zlokalizowany jest przy ulicy Wysockiego 15 w Legionowie. Zapewniamy parking dla osób, które przyjechałyby do nas samochodem. Oferujemy konkurencyjne ceny na zabiegi stomatologiczne, dlatego zapraszamy pacjentów również z okolicznych miast, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew.

Zobacz także: protetyka

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl