Ukończyła studia w 2009 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przez rok studiowała również Techniki Dentystyczne, gdzie rozwinęła się manualnie pod okiem dr Krocina. W pracy stomatologa zależy jej przede wszystkim na kompleksowym leczeniu pacjenta – zero próchnicy i zero płytki nazębnej oraz na wytłumaczeniu pacjentowi, jak ważne jest wczesne leczenie, aby zapobiec dalszym konsekwencjom braku podjętego leczenia. Profilaktyka na pierwszym miejscu. Rozmowa i wiele empatii do pacjenta, który się boi lub jest niepewny.

Przyjmuje dorosłych jak i dzieci. Pacjenci dr Olszewskiej w Savoy Dent mają od 0-100 lat. Szczególnie najmłodsi są w jej sercu ze względu na to, iż to od tych pierwszych wizyt zależy, jakie będą mieli zęby jako dorośli ludzie. Tu praca jest zarówno nad dzieckiem jak i rodzicem i takie wizyty wymagają bardzo dużo troski, ale też czasem wymagają powiedzenia wprost rodzicowi, co musimy zrobić, aby pomóc choremu dziecku.

Interesuje się zagadnieniem dentofobii (strach przed leczeniem w gabinecie dentystycznym). Studiowała przez rok Psychologię Społeczną na SWPS w celu poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie. Ciągle się dokształca i zwiększa swoje umiejętności na kursach zawodowych. Od kilku lat skutecznie leczy pacjentów w Savoy Dent w podtlenku azotu, tzw. gazie rozweselającym. Zdecydowanie większość pacjentów uzyskuje naszą pomoc dzięki użyciu sedacji wziewnej.

Przyjmuje pacjentów w każdym wieku a jeśli trzeba kieruję ich do innych specjalistów. Uwielbia robić ładne wypełnienia, czasem coś usuwa, zajmuje się protetyką oraz drobną chirurgią oraz królową stomatologii: profilaktyką. W Savoy Dent pracuje od wielu lat i ma tu już grono swoich pacjentów, którzy z małych szkrabów zdołali ją przerosnąć o głowę. Cieszy się, gdy kolejne wizyty są już tylko profilaktyczne, a jej rady zaszczepione we wczesnym dzieciństwie procentują.

Prywatnie jest mamą dwójki fantastycznych dzieciaków – dzięki którym zna wszystkie aktualne bajki. Wie jak trudno być rodzicem i chciałabym przede wszystkim motywować do działania, bo to my dorośli musimy pomóc dzieciom mieć zdrowe zęby.

Hobbystycznie prowadzi dentystyczne konto na instagramie, gdzie motywuje do leczenia, miała nawet kiedyś wywiad w radio odnośnie dbania o zęby i cieszy się z każdego zdrowego pacjenta, którego nie musi leczyć.

Ma też rudego maine coona. Uwielbia podróżować. Nie lubi gotować i sprzątać – zdecydowanie woli być w pracy niż w domu.

 

Usługi

Pedodoncja

Protetyka