Korony zębowe

Jednym z rozwiązań stosowanych w protetyce są korony zębowe. Jest to rozwiązanie protetyczne stałe. Korony zębowe służą do przykrycia zęba, który uległ uszkodzeniu.

W jakich sytuacjach zakładane są korony zębowe?

Korony nakładane na naturalne zęby chronią uszkodzony ząb oraz w niektórych wypadkach służą do poprawy wyglądu zębów. Korony zakładane są także na implanty, w celu zastąpienia brakującego zęba. Najczęstsze przyczyny, z powodu których zalecane są korony to duża ilość wypełnień w zębie, złamanie zęba lub zabezpieczenie słabego zęba przed złamaniem, pokrycie implantu, zakrycie zęba trwale przebarwionego lub zniekształconego, konieczność umocowania mostu protetycznego.

Przeciwwskazania do założenia koron zębowych

Korony zębowe są częstym rozwiązaniem protetycznym. Można je wykonać u wielu pacjentów. Do przeciwwskazań należą między innymi silne zniszczenie zębów przez próchnicę, a także uszkodzenie zęba równo z linią dziąseł. Korony zębowe, mimo iż są uzupełnieniem trwałym, mają ograniczony czas stosowania. Dobrze wykonane korony protetyczne posłużyć mogą przez 10 – 15 lat, jednak w niektórych wypadkach czas ten może być krótszy. Warto pamiętać, że o korony trzeba dbać podobnie jak o zęby naturalne. Warto podkreślić, że korony nie  ulegają przebarwieniom, dlatego po pewnym czasie mogą różnić się kolorem od reszty zębów.

Korony zębowe są chętnie wybieranym przez pacjentów rozwiązaniem protetycznym, gdyż szybko można osiągnąć oczekiwany efekt, zaś ich koszt nie jest bardzo wysoki. Każdorazowo przed założeniem koron niezbędna jest konsultacja stomatologiczna, na której lekarz określi, czy możemy skorzystać z tego rozwiązania.

Sprawdź także: protetyka

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń]


[zadzwoń]

Mail:
biuro@savoydent.pl