Korony zębowe Legionowo

Jednym z najczęstszych rozwiązań stosowanych w protetyce są korony zębowe. Jest to rozwiązanie protetyczne stałe. Korony zębowe służą do przykrycia zęba, który uległ uszkodzeniu. To również szybki oraz, stosunkowo, tani sposób na piękny, biały uśmiech, którym zachwycimy w domu, w pracy oraz podczas spotkań rodzinnych. W naszym gabinecie protetycznym oferujemy korony zębowe porcelanowe i pełnoceramiczne.

W jakich sytuacjach zakładane są korony zębowe?

Korony nakładane na naturalne zęby chronią uszkodzony ząb oraz w niektórych wypadkach służą do poprawy wyglądu zębów. Korony porcelanowe i pełnoceramiczne zakładane są także na implanty, w celu zastąpienia brakującego zęba. Najczęstsze przyczyny, z powodu których zalecane są korony to duża ilość wypełnień w zębie, złamanie zęba lub zabezpieczenie słabego zęba przed złamaniem, pokrycie implantu, zakrycie zęba trwale przebarwionego lub zniekształconego, konieczność umocowania mostu protetycznego. Przypadków jest naprawdę bardzo wiele, ale to lekarz dentysta podczas wizyty oceni przydatność założenia korony zębowej.

Przeciwwskazania do założenia koron zębowych

Do przeciwwskazań należy między innymi silne zniszczenie zębów przez próchnicę, a także uszkodzenie zęba równo z linią dziąseł. Dotyczy to zarówno korony zębowej porcelanowej i ceramicznej.

korony zębowe legionowo

Jak wygląda proces założenia koron zębowych?

Przed założeniem korony zębowej należy wcześniej oszlifować zęby, na które będzie zakładana. Gdy to już mamy wykonane, lekarz stomatolog pobiera wycisk oraz sprawdza kolor zębów sąsiadujących. Na drugiej wizycie, specjalista zakłada już koronę pacjentowi. Najważniejsze, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Korony zębowe – ile mogą wytrzymać?

Korony zębowe (pełnoceramiczne, porcelanowe), mimo iż są uzupełnieniem trwałym, mają ograniczony czas użytkowania. Dobrze wykonane korony protetyczne posłużyć mogą przez 10 – 15 lat, jednak w niektórych wypadkach czas ten może być krótszy. Dużo zależy od precyzji i doświadczenia lekarza stomatologa. Dlatego nasi specjaliści cały czas podnoszą swoje umiejętności uczestnicząc w wielu konferencjach i szkoleniach dotyczących koron zębowych.

Dlaczego warto stosować korony zębowe?

Korony zębowe są chętnie wybieranym przez pacjentów rozwiązaniem protetycznym, gdyż szybko można osiągnąć oczekiwany efekt, czyli piękny i biały uśmiech. Ponadto cechują się dużą odpornością na uszkodzenia. Każdorazowo przed założeniem koron niezbędna jest konsultacja stomatologiczna, na której lekarz określi, czy możemy skorzystać z tego rozwiązania.

Ile kosztują korony zębowe?

Niestety nie jesteśmy w stanie podać precyzyjnej ceny za korony zębowe wykonywane w naszym centrum stomatologicznym. Założenie korony na zęby trzonowe jest z reguły droższe od pozostałych zębów. Kwota zależy od wielu indywidualnych czynników pacjenta. To protetyk w trakcie leczenia jest w stanie podać konkretną cenę. Możemy zapewnić, że nasz cennik usług jest konkurencyjny na rynku. Pacjent do wyboru ma dwa rodzaje koron zębowych – porcelanowe i pełnoceramiczne.

W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie naszej usługi lub cennika, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Nasz gabinet mieści się w Legionowie, ale bardzo często przyjeżdżają do nas osoby z okolicznych miejscowości, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew. Dlaczego? Powody są dwa: jakość usług oraz cena.

Sprawdź także: protetyka

 

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl