Protetyk Legionowo

Protetyka to dziedzina stomatologii, która może przywrócić pewność siebie każdej osobie. Dzięki rozwiązaniom protetycznym możemy cieszyć się pięknym, białym uśmiechem, nawet jeżeli nie mamy wszystkich zębów bądź zostały one uszkodzone na skutek dowolnego urazu. Tak naprawdę w jamie ustnej może nie być ani jednego własnego zęba, a nasi specjaliści sobie z takim problemem poradzą. Nasza pracownia protetyczna przygotuje zęby protetyczne zgodnie z indywidualnymi wytycznymi i predyspozycjami. Państwa zadowolenie jest dla nas najważniejsze!

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem zgryzu po utracie naturalnych zębów, bądź też po ich uszkodzeniu, na przykład na skutek wypadku. Pacjenci, którzy zdecydują się na rozwiązania protetyczne, mogą wybierać spośród wielu propozycji uzupełnień stałych, takich jak korony i mosty, a także ruchomych (protezy akrylowe bądź szkieletowe). Nasza pracownia protetyczna ma już wieloletnie doświadczenie, więc możecie być Państwo pewni, że specjaliści zaproponują odpowiednie leczenie. Dzięki osiągnięciom protetyki nasze uzębienie może wyglądać tak, że nikt nie zorientuje się w brakach zębów naturalnych. Ma ona również znaczenie funkcjonalne, ponieważ dzięki odtworzeniu zgryzu wszystkie funkcje, takie jak na przykład żucie pokarmu, są zachowane.

protetyka

Utrata nawet jednego zęba skutkuje zmianami w pozostałym uzębieniu, gdyż zęby mogą przesunąć się w łuku zębowym lub pochylić, co wpływa na późniejszy krzywy zgryz. W konsekwencji może to doprowadzić do odczuwania dyskomfortu podczas jedzenia ulubionych dań. Ale to nie koniec problemów, jakie mogą państwa spotkać. Odkryciu ulegają również korzenie, co może powodować nadwrażliwość na wysoką i niską temperaturę, a także tworzenie się ubytków przyszyjkowych.

Leczenie protetyczne – Legionowo

Choć każdy człowiek ma zęby, to jednak warto zaznaczyć, że budowa uzębienia jest sprawą bardzo indywidualną i uwarunkowaną przez wiele czynników. Niestety są tacy Pacjenci, którzy już od początkowych lat mają problem z uzębieniem. Takie mają predyspozycje zdrowotne i nic nie można z tym zrobić. Nie można tego wyleczyć, a jedynie można walczyć ze skutkami. Z tego też powodu nasi specjaliści do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, przeprowadzając z pacjentem wywiad, a także zlecając dokładną diagnostykę radiologiczną. Wszystko wykonywane jest w naszym centrum stomatologicznym. Oferujemy pełną diagnostykę i protetykę w Legionowie. Bardzo często przyjeżdżają do nas osoby z okolicznych miejscowości, m.in.Jabłonna, Chotomów, Wieliszew. Dzięki temu możemy proponować naszym pacjentom najlepsze dla nich rozwiązania i kompleksowy plan leczenia. Protezy powstają we współpracy ze sprawdzonymi i cenionymi laboratoriami protetycznymi, co gwarantuje wysoką jakość ich wykonania i solidność. Wykonywane przez nas protezy są estetyczne i trwałe, zaś wybór dopasowany jest do oczekiwań klienta. Pracujemy z Państwem tak długo, aż do zadowolenia Pacjenta.

Protetyka dla każdego

Protezy zębowe zwykle kojarzą nam się z osobami w podeszłym wieku. Jednak i młodzi ludzie decydują się z różnych powodów na korzystanie z różnorodnych rozwiązań protetycznych, aby cieszyć się pięknym i eleganckim uśmiechem. Szczególnie jeśli wygląd oraz prezencja jest niezbędna w pracy zawodowej, np. jesteś przedstawicielem handlowym (firm, które sprzedają naprawdę drogie sprzęty) i uśmiech musi być perfekcyjny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi protetyki możliwe jest zastosowanie wielu różnorodnych rozwiązań, które na pierwszy rzut oka niczym nie odróżniają się od naturalnych zębów. Korony i mosty zębowe, licówki, protezy szkieletowe, wkłady korzeniowo-koronowe to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na odbudowanie pięknego uśmiechu. Proszę się nie obawiać – protetyk dobierze z Państwem odpowiednie leczenie.

leczenie protetyczne

Wskazania do leczenia protetycznego

Leczenie protetyczne, dla mieszkańców Legionowa i nie tylko, powinno być zalecane w przypadku konieczności odbudowy zębów zniszczonych, np. przez próchnicę czy też przez uraz. Nie ważne w jaki sposób do niego doszło. Wielu pacjentów nadal nie ma świadomości, jak ważne jest uzupełnienie braków zębowych. Jeśli o to nie zadbamy, to konsekwencje mogą być naprawdę poważne (krzywy zgryz, dyskomfort podczas jedzenia i picia). Rolą stomatologa jest przedstawienie pacjentowi wszystkich rozwiązań, dopasowanych do jego oczekiwań i możliwości. W niektórych wypadkach, na przykład dla Pacjentów z licznymi brakami zębowymi, lepszym rozwiązaniem będą protezy ruchome bądź szkieletowe. Z kolei uzupełnienia stałe z powodzeniem mogą być stosowane w przypadkach wymagających uzupełnienia pojedynczych braków zębowych lub w przypadkach, gdy zastosowane uzupełnień ruchomych nie będzie możliwe. Do takich sytuacji należy zanik wyrostka zębodołowego. Jednak o tym zdecyduje dentysta protetyk. Zarówno protezy ruchome, jak i protezy stałe wymagają zwiększonej troski o higienę jamy ustnej. Ich zastosowanie u Pacjenta nie zwalnia go z konieczności zachowania troski o higienę. W przypadku uzupełnień stałych higiena ta powinna być zwiększona, by nie doszło do próchnicy wtórnej. Naprawdę trzeba na to uważać, ponieważ wtedy narażacie się Państwo na podwójne koszty.

Przeciwwskazania do leczenia protetycznego

Na szczęście nie ma zbyt wielu powodów, które mogą wykluczyć Pacjenta z leczenia protetycznego. Poniżej znajduję się lista chorób i dolegliwości, które eliminują z protetyki, ale spokojnie. Na pierwszej wizycie dentysta protetyk porozmawia z Państwem. Jeśli uzna, że coś Państwa dyskwalifikuje, to o tym poinformuje i zaproponuje inne rozwiązanie.

Protetyka – kto nie może skorzystać:

  • nieunormowana cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby gruczołów,
  • palenie papierosów,
  • zła higiena jamy ustnej,
  • obniżona odporność,
  • osoba biorąca hormony sterydowe.

Masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie protetyki w Legionowie? Nasza pracownia protetyczna pracuje tylko na najlepszych materiałach oraz specjalistycznym sprzęcie. Ponadto mamy bardzo konkurencyjne ceny dla mieszkańców Legionowa oraz okolic (m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew). Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości – zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego.

Sprawdź także: leczenie ortodontyczne.

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl