Implanty zębów Legionowo

Utrata jednego lub nawet kilku zębów stałych może nam się przytrafić się w każdym wieku. Należy jednak pamiętać o tym, że utracone zęby należy jak najszybciej uzupełnić, aby ich brak nie wpłynął negatywnie na pozostałe uzębienie. Obecnie stomatolodzy starają się jak najdłużej utrzymać u pacjenta naturalne uzębienie, gdyż prawidłowo wyleczone zęby, mogą służyć bardzo długo. Jeżeli z jakichś względów ząb nie rokuje na przyszłość i wskazana jest jego ekstrakcja, to warto pomyśleć o implantach zębów. W każdej chwili z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna, która bez bólu umożliwi pozbycie się problemu. Założenie implantów zębowych jest sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu w momencie utraty własnych zębów. 

Czym są implanty zębowe?

W przypadku zębów, które zostały wyrwane, należy pamiętać o tym, by jak najszybciej zapełnić lukę, gdyż brak zęba może doprowadzić do rozchwiania się zębów zdrowych. Implanty zębowe to tytanowe śruby, które wszczepia się w kość żuchwy bądź szczęki. Dzięki implantom można uzupełnić pojedyncze luki zębowe, a także oprzeć na nich stałe uzupełnienie protetyczne. Implanty zębowe mogą być stosowane u osób, które straciły wszystkie zęby, w celu odtworzenia uzębienia. Warto podkreślić, że nie zawsze konieczne jest wszczepianie implantów pod każdy ząb, w niektórych wypadkach wystarczy parę implantów, aby założyć na nie stałą protezę. Po wszczepieniu implantu nakładana jest śruba gojąca, a po okresie gojenia mocowana jest korona. Oczywiście pacjenta nic nie boli, ponieważ wcześniej przeprowadzamy leczenie kanałowe w znieczuleniu miejscowym. Leczenie zębów nie musi być bolesne. Umów wizytę już dzisiaj i przekonaj się, czy potrzebujesz implantów. 

ile kosztują implanty

Kiedy zalecane są implanty zębów?

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Bardzo często korzysta z pomocy innej dziedziny stomatologii: chirurgii stomatologicznej. Jednak, czy jest ona potrzebna decyduje lekarz stomatolog. Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do prawidłowego wyglądu uzębienia i pięknego uśmiechu, więc jeżeli z jakichś względów utracą oni ząb, to z pomocą przychodzi im implantologia. Implanty zębów są zakładane, by uzupełnić braki w naturalnym uzębieniu, powstałe na skutek ekstrakcji lub urazu. Na implantach umocować można także protezę, bez konieczności wszczepiania większej ilości implantów. W takich wypadkach często wystarczą dwa implanty. Stomatologia estetyczna wymaga dużego doświadczenia ze strony lekarzy, dlatego warto zaufać specjalistom. Leczenie zębów nie musi być drogie i przerażające. Umów wizytę i sprawdź sam!

Implanty: przebieg leczenia

Leczenie implantologiczne należy do czasochłonnych procesów, wymagających zaangażowania ze strony lekarza stomatologa, jego dużego doświadczenia oraz cierpliwości pacjenta. Niekiedy niezbędna okaże się pomoc chirurga stomatologicznego. W miejscu, gdzie pojawi się implant najpierw przeprowadzamy leczenie kanałowe. Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu zębowego, wykonanego najczęściej z tytanu, czyli sztucznego korzenia. Do zamocowanego implantu mocowana jest korona protetyczna, która pełnić będzie rolę zęba. Korony stosuje się również w celu wzmocnienia i ochrony słabych zębów naturalnych. To bardzo ważne! Korony zakładane na zęby są uzupełnieniem stałym, dlatego tylko lekarz może je usunąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Po założeniu implantu lekarz w porozumieniu z pacjentem wyznacza harmonogram wizyt kontrolnych, a także udziela mu wskazówek odnośnie dbania o jamę ustną, by wstawione implanty jak najdłużej spełniały swoją rolę. W naszej klinice stomatologicznej współpracujemy z doświadczonymi lekarzami, którzy specjalizują się w dziedzinie implantologii. Cały czas podnoszą swoje umiejętności poprzez uczestniczenie w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych. 

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego

Implanty można założyć u osób, które straciły zęby na skutek próchnicy, urazu bądź też chorób przyzębia. Nie ważny jest tak naprawdę powód. Każdy ubytek trzeba uzupełnić, aby nie niszczyć całego zgryzu. Decyzję o podjęciu leczenia implantologicznego u pacjenta podejmuje lekarz po konsultacji oraz ocenie stanu uzębienia pacjenta. Dzieje się to już podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Czasami niezbędna okaże się pomoc chirurga. 

Przeciwwskazania do leczenia implantami:

  • kobiety w ciąży,
  • osoby poniżej 18 roku życia, u których nie zakończył się wzrost kostny,
  • choroby wyniszczające organizm (np. AIDS),
  • zaawansowana osteoporoza, 
  • cukrzyca, 
  • w przypadku padaczki, niektórych chorób przyzębia oraz w przypadku problemów z krzepliwością krwi,
  • regularne wybielanie zębów. 

Implanty stomatologiczne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą się cieszyć pięknym uśmiechem przez długi czas. Zastępują one zęby naturalne i są trwałym sposobem na piękny i zdrowy uśmiech. Czasami ekstrakcja zęba jest jedynym możliwym rozwiązaniem, gdyż nie da się uratować zęba. 

Implanty przystępne cenowo

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz kontakty z partnerami pozwoliły na dostosowanie naszego cennika, tak, aby był przystępny dla każdego. Proszę pamiętać, że cena za pojedynczy ząb może się różnić. Wszystko zależy od tego, jaki to konkretnie ząb, ile użyto materiału do jego produkcji oraz jaką zastosowane metodę leczenia. Jakieś pytania lub wątpliwości? Mieszkańcy Legionowa i okolic (m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew), mogą w każdej chwili podjechać do naszego gabinetu i porozmawiać z naszymi pracownikami. Osoby, które nie mają możliwości pojawienia się u nas i zadania pytań, prosimy o kontakt telefoniczny. Umów wizytę i przekonaj się sam o naszych przystępnych cenach i profesjonalizmie.

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl