Implanty

Utrata jednego lub nawet kilku zębów stałych może nam się przytrafić się w każdym wieku. Należy jednak pamiętać o tym, że utracone zęby należy jak najszybciej uzupełnić, aby ich brak nie wpłynął negatywnie na pozostałe uzębienie. Obecnie stomatolodzy starają się jak najdłużej utrzymać u pacjenta naturalne uzębienie, gdyż prawidłowo wyleczone zęby, mogą służyć bardzo długo. Jeżeli z jakichś względów ząb nie rokuje na przyszłość i wskazana jest jego ekstrakcja, to warto pomyśleć o implantach zębów. Założenie implantów zębowych jest sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu w momencie utraty własnych zębów.

Czym są implanty zębowe?

W przypadku zębów, które zostały wyrwane, należy pamiętać o tym, by jak najszybciej zapełnić lukę, gdyż brak zęba może doprowadzić do rozchwiania się zębów zdrowych. Implanty zębowe to tytanowe śruby, które wszczepia się w kość żuchwy bądź szczęki. Dzięki implantom można uzupełnić pojedyncze luki zębowe, a także oprzeć na nich stałe uzupełnienie protetyczne. Implanty zębowe mogą być stosowane u osób, które straciły wszystkie zęby, w celu odtworzenia uzębienia. Warto podkreślić, że nie zawsze konieczne jest wszczepianie implantów pod każdy ząb, w niektórych wypadkach wystarczy parę implantów, aby założyć na nie stałą protezę. Po wszczepieniu implantu nakładana jest śruba gojąca, a po okresie gojenia mocowana jest korona.

Kiedy zalecane są implanty zębów?

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do prawidłowego wyglądu uzębienia, więc jeżeli z jakichś względów utracą oni ząb, to z pomocą przychodzi im implantologia. Implanty zębów są zakładane, by uzupełnić braki w naturalnym uzębieniu, powstałe na skutek ekstrakcji lub urazu. Na implantach umocować można także protezę, bez konieczności wszczepiania większej ilości implantów. W takich wypadkach często wystarczą dwa implanty.

Przebieg leczenia z zastosowaniem implantów

Leczenie implantologiczne należy do czasochłonnych procesów, wymagających zaangażowania ze strony lekarza stomatologa, jego dużego doświadczenia oraz cierpliwości pacjenta. W naszej klinice współpracujemy z doświadczonymi lekarzami, którzy specjalizują się w dziedzinie implantologii. Pierwszym etapem jest wszczepienie implantu zębowego, wykonanego najczęściej z tytanu, czyli sztucznego korzenia. Do zamocowanego implantu mocowana jest korona protetyczna, która pełnić będzie rolę zęba. Korony stosuje się również w celu wzmocnienia i ochrony słabych zębów naturalnych. Korony zakładane na zęby są uzupełnieniem stałym, dlatego tylko lekarz może je usunąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Po założeniu implantu lekarz w porozumieniu z pacjentem wyznacza harmonogram wizyt kontrolnych, a także udziela mu wskazówek odnośnie dbania o jamę ustną, by wstawione implanty jak najdłużej spełniały swoją rolę.

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia implantologicznego

Implanty można założyć u osób, które straciły zęby na skutek próchnicy, urazu bądź też chorób przyzębia. Decyzję o podjęciu leczenia implantologicznego u pacjenta podejmuje lekarz po konsultacji oraz ocenie stanu uzębienia pacjenta. Implantów nie wszczepia się u kobiet w ciąży, a także u osób poniżej 18 roku życia, u których nie zakończył się wzrost kostny. Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów są także choroby wyniszczające organizm (np. AIDS), zaawansowana osteoporoza, cukrzyca, a także w przypadku padaczki, niektórych chorób przyzębia oraz w przypadku problemów z krzepliwością krwi.

Implanty stomatologiczne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą się cieszyć pięknym uśmiechem przez długi czas. Zastępują one zęby naturalne i są trwałym sposobem na piękny i zdrowy uśmiech. Czasami ekstrakcja zęba jest jedynym możliwym rozwiązaniem, gdyż nie są się uratować zęba. Dzięki implantologii można cieszyć się pełnym uzębieniem, nawet w przypadku utraty naturalnych zębów.

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń]


[zadzwoń]

Mail:
biuro@savoydent.pl