Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest podstawowym działem stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem próchnicy zębów. Jest to problem, z którym najczęściej udajemy się do dentysty. Stomatologia zachowawcza zajmuje się również interwencjami w momencie wystąpienia zdarzeń zewnętrznych, które powodują uraz zęba, na przykład jego ukruszenie czy złamanie.Regularne kontrole u stomatologa są  sposobem na zdrowe zęby. Dzięki wizytom co pół roku dentysta jest w stanie zauważyć najmniejsze nawet ubytki, które szybko i bezboleśnie można wyleczyć.

Czym jest próchnica?

Próchnica jest chorobą bakteryjną, która powoduje psucie się zębów. Z powodu zbyt dużej ilości płytki nazębnej bakterie niszczą szkliwo i zębinę. W pierwszym etapie na zębie powstaje ciemna plamka, która bez odpowiedniego działania może zamienić się w ubytek. Jeżeli zaniedbamy regularne kontrole stomatologiczne i nie będziemy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, to uszkodzenie będzie postępować i może doprowadzić do trwałej destrukcji i utraty zęba. Do przyczyn próchnicy zaliczamy nie tylko bakterie, lecz także nadmierną ilość spożywanych cukrów, nieprawidłową higienę jamy ustnej, a także podatność zębów na próchnicę.

Higienizacja jamy ustnej

Ważnym elementem troski o zdrowie jamy ustnej jest higienizacja, która powinna się odbywać przynajmniej dwa razy w roku w czasie kontroli u stomatologa. Polega ona na usunięciu kamienia nazębnego poprzez skaling i piaskowanie, a następnie na wykonaniu fluoryzacji zębów. Dzięki temu bakterie próchnicotwórcze nie mogą ukryć się w zakamarkach zalegającego kamienia nazębnego.

Skuteczne i bezbolesne leczenie zachowawcze

Dla pacjentów ważne jest, by dentyści zajmujący się stomatologią zachowawczą stosowali nowoczesne metody diagnostyczne, a także leczyli skutecznie i bezboleśnie. W klinice Savoy Dent w Legionowie pracują wykwalifikowani stomatolodzy, którzy oferują szeroki wachlarz zabiegów, mających na celu leczenie zębów. Wykonywane wypełnienia są nie tylko solidne, lecz także estetyczne, gdyż używamy najlepszych materiałów, które można doskonale dopasować do naturalnej barwy zębów.

Osoby, wybierające naszą klinikę, mogą liczyć na zaangażowanie i pełen profesjonalizm pracujących tu osób. Zapraszamy na wizyty profilaktyczne, które warto odbywać co najmniej dwa razy w roku, a także wizyty, związane z leczeniem ubytków. Oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych, sprawdzone i skuteczne metody leczenia i nowoczesne metody diagnostyczne. W nagłych wypadkach, takich jak ukruszenie czy złamanie zęba oferujemy natychmiastową pomoc, nawet bez uzgodnionego wcześniej terminu wizyty. Gabinet mieści się w centrum Legionowa i można do nas przyjechać również autem, ponieważ mamy przygotowany parking dla pacjentów. Dlatego jeśli mieszkasz w takich miastach, jak  Jabłonna, Chotomów, czy Wieliszew, to śmiało możesz do nas przyjechać własnym transportem.

Sprawdź także: ortodoncja

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl