Ortodonta Legionowo

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem wielu pacjentów. Zajmuje się ona leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych u dzieci oraz osób dorosłych. Choć jeszcze kilka lat temu aparat nazębny był zmorą młodych ludzi, to obecnie coraz więcej osób sięga po rozwiązania ortodontyczne, aby wyprostować swoje zęby. Ortodoncja daje pacjentom możliwość wyleczenia wad zgryzu różnorodnymi metodami, nawet bardzo dyskretnymi. Z tego też powodu cieszy się ona coraz większą popularnością. 

Dlaczego warto skorzystać z leczenia ortodontycznego?

Proste i białe zęby są marzeniem niejednej osoby, jednak natura raczej mało osób wyposażyła w taki zestaw. Ale jest na to rozwiązanie – leczenie ortodontyczne w naszej klinice stomatologicznej. Choć wiele osób myśli, że leczenie ortodontyczne spełnia wyłącznie funkcję estetyczną, to jednak prawidłowy zgryz ma duży wpływ na higienę jamy ustnej, jak i na sposób prawidłowego mówienia. Zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Nieprawidłowy zgryz może być bowiem źródłem problemów z odpowiednią artykulacją niektórych głosek. Leczenie ortodontyczne może być zapoczątkowane w każdym wieku, choć najczęściej młodzi ludzie noszą aparaty nazębne. Ortodoncja umożliwia skorzystanie zarówno z aparatu stałego, który kojarzymy z charakterystycznymi drucikami i gumkami na zębach, a także z aparatów wyjmowanych, które mają formę przezroczystych nakładek. Coraz częściej wybierane są także aparaty lingwalne, w których system zamków i drucików ukryty jest od wewnętrznej strony zęba. Ortodonta podczas wizyty razem z Państwem podejmie decyzję, jaki model aparatu będzie, w tym konkretnym przypadku, najkorzystniejszy. Oczywiście każde rozwiązanie różni się od siebie technologią oraz ceną. Za cały proces leczenia odpowiada wybrany przez Państwa ortodonta.

Etapy leczenia ortodontycznego

Na początku leczenia ortodontycznego lekarz stomatolog wykonuje badania, związane ze stanem jamy ustnej i przygotowuje propozycję materiałów diagnostycznych, takich jak model uzębienia pacjenta. Następnie omawiany jest plan leczenia. Na tym etapie znane są również koszty leczenia i proponowany jest aparat ortodontyczny. Jeżeli ortodonta na etapie diagnostyki zauważył problemy związane z niewyleczonymi ubytkami to przed rozpoczęciem leczenia należy je wyleczyć, tak samo jak choroby przyzębia. Ponadto trzeba usunąć zalegający kamień nazębny. Kolejnym krokiem jest założenie aparatu ortodontycznego i poinstruowanie pacjenta, jak ma postępować z aparatem, aby leczenie przyniosło zamierzony efekt. Podczas noszenia aparatu, co trwa około dwóch lat, odbywają się regularne wizyty, w czasie których ortodonta sprawdza położenie aparatu i ewentualnie koryguje jego ustawienia. Po zdjęciu aparatu wykonywana jest kontrola i ewentualne założenie retencji, jeżeli jest taka potrzeba. Chcemy zapewnić, że żadna wizyta nie wiąże się z jakimkolwiek uczuciem bólu. 

Jak dbać o aparat na zębach?

Nosząc aparat, należy pamiętać o prawidłowej i częstej higienie jamy ustnej, gdyż w zagłębieniach aparatu mogą się gromadzić resztki pokarmu. Nasz ortodonta przekaże pacjentowi wszystkie instrukcje, w jaki sposób powinien dbać o higienę, aby proces leczenia przyniósł jak najlepsze efekty.

Ortodoncja dla dzieci

W naszej klinice stomatologicznej zajmujemy się również leczeniem ortodontycznym dzieci. Wiemy, jak wrażliwy i bojaźliwy są to pacjenci, dlatego nasz personal odbył specjalne szkolenia, które ułatwiają pracę z dziećmi. Nasi ortodonci to przede wszystkim świetni ludzie, którzy natychmiast łapią kontakt z młodymi ludźmi, dzięki czemu czują się bezpiecznie. Państwa pociechę będzie prowadził zawsze ten sam ortodonta. Proszę się nie obawiać, wszystkie nasze zabiegi wykonujemy w znieczuleniu. Dziecko nie będzie cierpieć ani przez chwilę. 

Ortodoncja w Legionowie

W Legionowie funkcjonuje wiele gabinetów dentystycznych, w których oferowane są usługi ortodontyczne dla dzieci oraz osób dorosłych. W naszej klinice stomatologicznej specjaliści pracują tylko i wyłącznie na najlepszym sprzęcie i sprawdzonych materiałach. Zależy nam, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, dlatego nasi lekarze stale uczestniczą w różnych szkoleniach i konferencjach branżowych. Nasze ceny są mocno konkurencyjne na legionowskim rynku. Cennik każdej usługi oraz zabiegu jest dla Klienta znany od samego początku. Zapraszamy do nas mieszkańców wszystkich okolicznych miejscowości, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew. W naszym gabinecie dentystycznym nic Państwa nie zaskoczy. Ortodonta odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. 

Sprawdź także: protetyka

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl