Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Nie tylko gwiazdy i celebryci mogą pozwolić sobie na posiadanie ładnych  zębów. Wszystkim osobom, które nie są zadowolone z wyglądu własnego uzębienia pomóc może stomatologia estetyczna. Jest to dziedzina stomatologii, która powstała stosunkowo niedawno, jednak rozwija się prężnie i cieszy się rosnącą popularnością wśród pacjentów.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Zadaniem stomatologii estetycznej jest poprawianie wyglądu zębów przy jednoczesnym zachowaniu ich dobrego stanu. Zabiegi, które mają na celu poprawienie estetyki zębów, można wykonywać tylko na wyleczonych zębach, a dbałość o ich dobry stan powinna być zintensyfikowana. Stomatologia estetyczna wykorzystuje działania różnych dziedzin: protetyki, ortodoncji, a także stomatologii zachowawczej, które mają na celu nadanie zębom pięknego wyglądu. Choć wiele osób może uważać działania stomatologii estetycznej za zbędne, to jednak coraz większa grupa ludzi przykłada wagę nie tylko do zdrowia swoich zębów, ale także zadbania o ich ładny wygląd. Tym właśnie pacjentom z pomocą przyjdzie stomatologia estetyczna.

Rodzaje zabiegów

Wygląd zębów poprawić można przez zastosowanie różnych metod. Czasami wystarczy założenie stałego bądź ruchomego aparatu ortodontycznego, aby wyprostować zęby. W innym zaś wypadku konieczne będzie założenie licówek, czyli cienkich płatków porcelany, które poprawiają naturalny wygląd zęba. Zabiegiem stomatologii estetycznej jest także założenie koron lub mostów, aby uzupełnić luki zębowe, powstałe w wyniku utraty zęba. Częstym zabiegiem jest wybielanie zębów na przykład poprzez metody stosowane w domu, takie jak specjalne nakładki na zęby, które stosuje się w nocy. Pacjenci mogą skorzystać również z wybielania w gabinecie dentystycznym na przykład przy użyciu lampy.  Inne zabiegi, które łączą stomatologię zachowawczą i estetyczną to skaling i piaskowanie. Działania te mają na celu usunięcie kamienia nazębnego, co zarówno poprawia wygląd zębów, jak i powoduje zwiększenie higieny jamy ustnej. Kamień, osadzający się na zębach nie tylko szpeci, lecz także może być siedliskiem bakterii. Regularne usuwanie kamienia nazębnego i wszelkich osadów jest ważnym elementem dbania o zdrowie zębów.

Zanim wybierzemy się na zabieg

Wszelkie zabiegi, mające na celu poprawę wyglądu naszych zębów, muszą być przeprowadzane na zębach wyleczonych, bez ubytków i próchnicy. W naszej klinice dbamy o to, by zęby naszych pacjentów były zdrowe i ładne. Oferujemy szeroką gamę zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej, które poprzedzone są wyleczeniem zębów oraz rozmową na temat oczekiwań klienta co do efektu końcowego. Przed wykonaniem zabiegów wizualizujemy efekt końcowy i dbamy o to, by  był on odpowiedzią na indywidualne potrzeby klienta. Niezdecydowanym staramy się przedstawić kilka opcji i doradzić, który z zabiegów będzie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki takiemu podejściu możemy się dostosować do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Szeroka gama usług stomatologicznych pozwala nam na kompleksową troskę o uśmiech pacjenta.

Zadowolenie klienta z własnego uśmiechu jest dla nas najwyższą formą pochwały, więc dokładamy starań, by nasi pacjenci cieszyli się pięknym uśmiechem. Obsługujemy pacjentów z całej Polski, ale głównie z Legionowa i okolicznych miast, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew.

Zobacz także: ortodoncja

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl