Chirurgia stomatologiczna

Czasami nasze zęby wymagają drobnych zabiegów operacyjnych, by mogły nam służyć jak najdłużej. Zajmuje się tym chirurgia stomatologiczna. Jest to jedna z trudniejszych dziedzin stomatologii, niezbędna jednak przy wykonywaniu zabiegów z innych dziedzin stomatologii. Nasz gabinet mieści się w centrum Legionowa. Dojazd do nas z okolicznych miejscowości (m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew) jest bardzo prosty i szybki.

Kiedy do leczenia wkracza chirurg?

Leczenie zębów zwykle związane jest z wypełnianiem ubytków, powstałych na skutek działania próchnicy w zębach. Czasami jednak konieczne jest wykonanie zabiegów chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, aby leczenie było skuteczne. Dzieje się tak na przykład w momencie, gdy zachodzi potrzeba ekstrakcji zębów, między innymi zębów mądrości, a także przygotowania jamy ustnej do leczenia protetycznego czy ortodontycznego. Stomatolog – chirurg wykonuje również takie zabiegi jak resekcja korzenia, usunięcie torbieli czy ropni. Zakres zabiegów zależny jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Ingerencja chirurga jest niezbędna w takich sytuacjach, jak konieczność usunięcia zatrzymanych zębów mądrości, wykonanie resekcji wierzchołka korzenia, replantacja zęba czy chirurgiczne leczenie periodontologiczne. Konsultacja chirurgiczna jest niezbędna również przed podjęciem leczenia implantologicznego, przy leczeniu złamań żuchwy czy przy planowanych innych zabiegach w okolicy szczękowo-twarzowej.

Klinika Savoy Dent współpracuje z najlepszymi specjalistami, aby zagwarantować pacjentom pełne zadowolenie z przeprowadzonego leczenia. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wymagają ogromnej precyzji, a także znajomości najnowszych technik chirurgicznych.

Przebieg leczenia chirurgicznego

Wszelkie zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej są poprzedzane dokładnym badaniem, wywiadem z pacjentem, a także konsultacjami z innymi lekarzami-specjalistami, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Następnie pacjent jest przygotowywany do zabiegu, wykonywanego w znieczuleniu. W niektórych wypadkach może zaistnieć potrzeba znieczulenia ogólnego, aby przeprowadzić konkretny zabieg. Metoda znieczulenia wybierana jest w porozumieniu z pacjentem i po przedstawieniu mu całego obrazu sytuacji. Po wykonanym zabiegu jama ustna jest regularnie kontrolowana, by proces leczenia się był jak najkrótszy i jak najmniej uciążliwy dla pacjenta. Chirurgia stomatologiczna wspiera inne dziedziny stomatologii, na przykład endodoncję, implantologię czy też czy periodontologię. Dzięki współdziałaniu różnych dziedzin możliwe jest osiągnięcie jak najlepszych dla pacjenta rezultatów, które pozwolą my na cieszenie się pięknym uśmiechem każdego dnia. Chirurgia stomatologiczna znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych sytuacjach, zwłaszcza związanych z przygotowaniem jamy ustnej do dalszego leczenia specjalistycznego.

Nasi pacjenci mogą liczyć na poradę stomatologów w każdej chwili, kiedy tylko mają wątpliwości, związane z procesem leczenia. Nasi lekarze w każdej chwili mogą skontrolować opatrunek, nawet jeżeli pacjent nie był umówiony, aby zapewnić jak najlepszą opiekę. Zapraszamy do nas klientów z Legionowa oraz okolicznych miejscowości, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew.

Zobacz także: protetyka

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl