Mosty protetyczne

Uzupełnienie braków zębowych jest niezbędne, aby zachować prawidłowy układ stomatognatyczny. Jedną z możliwości uzupełnienia braków zębowych jest zastosowanie mostów protetycznych.

Czym są mosty protetyczne?

Most protetyczny jest stałym uzupełnieniem protetycznym, które zakłada się w przypadku wystąpienia braków zębowych. Jest on cementowany na dwóch zębach po obu stronach luki, jednakże wymaga zeszlifowania tych zębów i osłonięcia ich koroną. Most protetyczny wykonywany jest z włókna szklanego i ceramiki bądź też z podbudowy cyrkonowej i ceramiki. Czasami stosuje się mosty ze stopów metali, które licowane są akrylem, kompozytem i ceramiką, jednak mosty te mają charakter tymczasowy. Most można założyć na zęby, aby wypełnić lukę, która jednak nie jest większa niż dwa lub trzy zęby. W przypadku większych luk bądź nieposiadania zębów po prawej i lewej stronie luki konieczne może się okazać założenie protezy ruchomej.

Most protetyczny czy proteza ruchoma?

Most protetyczny jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia lepszą siłę żucia niż proteza ruchoma. Należy jednak zauważyć, że założenie mostu protetycznego wymaga zeszlifowania sąsiadujących zębów i możliwe jest ich uszkodzenie. Most protetyczny jest także rozwiązaniem droższym niż proteza ruchoma, lecz jednocześnie zapewnia wyższy komfort mówienia, żucia czy uśmiechania się. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszkańców Legionowa oraz okolicznych miejscowości (m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew), ponieważ oferujemy konkurencyjne ceny.

Sprawdź także: ortodoncja

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl