Stomatologia dziecięca

Wiele osób w wieku dziecięcym starało się za wszelką cenę uniknąć wizyt u dentysty, gdyż kojarzyły się one z nieprzyjemnym borowaniem i bólem. Tymczasem młodym pacjentom wizyty nie muszą kojarzyć się negatywnie. W naszej klinice podchodzimy do każdego pacjenta – także tego najmłodszego – indywidualnie, aby oszczędzić mu stresu i zapewnić komfort wizyty.  Troskę o zdrowe zęby należy rozpocząć już we wczesnym dzieciństwie. Rodzice powinni czuwać nad wdrożeniem prawidłowych nawyków już od pojawienia się pierwszego zęba. Po pojawieniu się większości zębów mlecznych warto wybrać się na pierwszą wizytę u stomatologa.

Wizyty adaptacyjne

Każde dziecko powinno być pod opieką stomatologa. Mitem jest powszechne przekonanie, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć. Ich kondycja wpływa na późniejszą kondycję zębów stałych, a także na prawidłowy zgryz. Ponadto błędem jest pojawianie się na wizycie u stomatologa dopiero wówczas, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe. Dziecko będzie wówczas kojarzyło pierwszą wizytę z czymś nieprzyjemnym. Warto skorzystać z możliwości oswojenia dziecka z gabinetem stomatologicznym, jaką dają wizyty adaptacyjne.

W naszej klinice oferujemy wizyty adaptacyjne dla dzieci, dzięki którym młody pacjent zaznajamia się z gabinetem, pracą stomatologa, a także z zasadami prawidłowej pielęgnacji zębów. Dzięki temu, że od najmłodszych lat dziecko ma kontakt z dentystą, nie będzie później odczuwało obawy przed nieznanym. Profilaktyczne wizyty co najmniej dwa razy w roku, pozwalają na szybkie wykrycie problemu, co umożliwia skuteczne leczenie ubytków, kiedy są one jeszcze niewielkie. Jest to bardzo ważne w przypadku młodych pacjentów, ponieważ dzięki temu uniknąć można dłuższego siedzenia na fotelu dentystycznym, co dla niektórych maluchów jest zadaniem niewykonalnym.

System nagród

Z troską i uwagą podchodzimy do dzieci, które odwiedzają naszą klinikę dentystyczną, starając się, by wizyty przebiegały w przyjemnej i ciepłej atmosferze. Pozytywnie motywujemy poprzez system nagród, jakie dziecko otrzymuje po wizycie. Dbamy nie tylko o to, by uzębienie odwiedzających nas maluchów było prawidłowe, lecz także o to, by wizyty u dentysty nie były dla dziecka przeżyciem nieprzyjemnym. U najmłodszych pacjentów powyżej trzeciego roku życia stomatologia dziecięca może zaproponować sedację wziewną, dzięki której dziecko odpręży się na fotelu dentystycznym. Sedacja jest metodą, która częściowo znosi ból, a także powoduje odprężenie i zmniejszenie strachu przed leczeniem dentystycznym. Polecana jest także pacjentom cierpiącym na dentofobię.

Kolorowe wypełnienia

W leczeniu zębów mlecznych młodych pacjentów stosujemy kolorowe wypełnienia, dzięki czemu zachęcamy ich do ponownego odwiedzenia naszej kliniki. Dzięki temu zęby odwiedzających nas milusińskich są zdrowe, a oni sami chętnie do nas wracają. Profilaktyka u dzieci jest bardzo ważna, dlatego cieszymy się, kiedy dzieci regularnie i bez obaw pojawiają się na wizytach kontrolnych.

Stomatologia dziecięca w Legionowie

Nasz gabinet stomatologiczny zajmuje się leczeniem dzieci w każdym wieku. Zapewniamy komfort i brak bólu podczas leczenia zębów u pociech. Leczymy dzieci głównie z Legionowa, ale także z okolicznych miast, m.in. Jabłonna, Chotomów, Wieliszew. Nasi specjaliści mają odpowiednie podejście do dzieci.

Sprawdź także: ortodoncja

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl