Bielsze zęby bez wysiłku

Nasze zęby nie są naturalnie białe i choć bardzo byśmy chcieli, to często ich odcień nie wzbudza naszego zachwytu. Oprócz tego zęby często przebarwiają się pod wpływem różnych substancji oraz pokarmów i napojów, które spożywamy. Czy jednak można zmienić kolor zębów?

Zacznij od porządnego wyczyszczenia

Samo szczotkowanie z użyciem pasty wybielającej to za mało. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że należy czyścić także przestrzenie pomiędzy zębami przy użyciu nici dentystycznej. Dwa razy w roku zaleca się wykonanie skalingu i piaskowania, które polega na usunięciu z zębów zalegających złogów kamienia nazębnego. To również może poprawić wygląd naszych zębów.

Postaw na wybielanie w gabinecie dentystycznym

Choć istnieje wiele środków, które pomogą nam w wybieleniu zębów, to jednak warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów przeprowadzany w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, a nasze zęby nie zostaną zniszczone. Dentysta najlepiej oceni stan uzębienia. Warto pamiętać także o tym, że zęby muszą być wyleczone przed zabiegiem wybielania zębów i nie mogą występować żadne ubytki.

Czy każde zęby da się wybielić?

Kolor naszego uzębienia to sprawa bardzo indywidualna, więc to czy da się wybielić zęby, najlepiej oceni stomatolog estetyczny. W przypadku przebarwień, które powstały na skutek antybiotykoterapii może się okazać, że wybielanie jest nieskuteczne. Dentysta może jednak wtedy zaproponować inne rozwiązania, takie jak założenie licówek czy koron. Jeżeli więc zastanawiasz się nad wybielaniem zębów, to najlepiej, jeżeli szczegółów na ten temat udzieli ci stomatolog po sprawdzeniu stanu zębów.

Leave a Reply