Co warto wiedzieć o szczoteczkach sonicznych

Szczoteczki soniczne cieszą się rosnącą popularnością. Na rynku przybywają różnorodne modele i pojawia się wiele informacji na temat skuteczności tychże szczoteczek. Czy warto zamienić zwykłą manualną szczoteczkę na soniczną?

Czym jest szczoteczka soniczna?

Działanie szczoteczki sonicznej polega na pracy fal dźwiękowych, wprawiających włosie szczoteczki w ruch. Duża ilość szczoteczek sonicznych polega na działaniu wymiatającym, które jest najbardziej zalecane dla zdrowia zębów. Są jednak także szczoteczki pulsacyjne i z ruchem wektorowym. Największą zaletą szczoteczek sonicznych jest fakt, że są bardzo delikatne dla dziąseł. Nie powodują podrażnienia tkanek przyzębia, a nawet przez delikatny masaż mogą poprawiać regenerację dziąseł. Szczoteczki soniczne cechuje duża skuteczność oczyszczania zębów oraz usuwania płytki nazębnej, która – niedoczyszczona – może zamienić się w kamień nazębny. Mikrobąbelki powstające na skutek działania szczoteczki sonicznej dostają się we wszystkie trudno dostępne miejsca, takie jak przestrzenie międzyzębowe czy kieszonki dziąsłowe. Dentysta poleca te szczoteczki nawet osobom, które mają problemy z chorobami przyzębia.

Szczoteczki soniczne – wybór dla każdego

Szczoteczka soniczna ze względu na łagodne, lecz skuteczne działanie może być używana także przez najmłodszych. Niektóre modele szczoteczek sonicznych przeznaczone są bowiem do używania już po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych. Mają także mniejsze końcówki i ilość drgań dostosowaną do wieku dziecka. Dzięki upowszechnianiu się rozwiązania, jakim są szczoteczki soniczne, coraz więcej osób może z nich korzystać.

 

Leave a Reply