Czy czerwone wino wpływa na przebarwienia zębów

Każdy z nas marzy o pięknym i białym uśmiechu, jednak natura naszych zębów jest taka, że łatwo ulegają one przebarwieniom. Jeżeli dodatkowo higiena jamy ustnej nieco u nas kuleje, to wówczas może się okazać, że przebarwienia będą mocne. Warto wówczas ograniczyć spożywanie przebarwiających pokarmów i napojów. Czy czerwone wino do nich należy?

Kawa, herbata

Któż z nas wyobraża sobie dzień bez kawy? Często już z rana wspomagamy się filiżanką aromatycznego napoju. Niestety, kawa, podobnie jak i mocna herbata wpływają na przebarwianie się zębów. Jeżeli zaś do kawy lubimy wypalić papierosa, to problem jest tym większy, bowiem palenie pozostawia na zębach nieestetyczne, brunatne przebarwienia. Poranną kawę warto zastąpić zieloną herbatą, która zawiera pożądany dla zębów fluor, zaś z palenia lepiej zrezygnować dla dobra całego organizmu.

Wino nie przebarwia zębów

O tworzenie przebarwień zębów posądzano również czerwone wino. Najnowsze badania pokazują jednak, że czerwone wino nie ma wpływu na pojawianie się przebarwień. Z faktu tego najbardziej ucieszą się ci, którzy lubią degustować czerwone wino.

Wybielanie zębów

Jeżeli twoje zęby są przebarwione, to możesz pomyśleć o wybielaniu zębów. Dostępne są różne metody: metoda nakładkowa, wybielanie w gabinecie dentystycznym czy wybielanie zębów lampą Beyond. Stomatolog zadecyduje, która z metod pozwoli ci na osiągnięcie najlepszych efektów. Warto pamiętać o tym, że przed wybielaniem zębów należy wyleczyć wszystkie ubytki.

Leave a Reply