protetyka

Marzeniem wielu osób jest piękny, biały i równy uśmiech. Niestety nasze zęby, podobnie jak i nasze ciało, ulegają wpływowi czasu. Może się więc okazać, że z upływem lat kolor naszych zębów ulegnie zmianie, bo na przykład zęby ściemnieją. Czy licówki będą dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji?

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie porcelanowe płatki, które nakleja się na licową część zęba, czyli tą, która widoczna jest w uśmiechu. Służą one przede wszystkim do poprawy wyglądu zębów przebarwionych, uszczerbionych czy do korekcji kształtu zęba oraz zamknięcia diastemy. Warto wiedzieć, że jednak nie każdy może skorzystać z zabiegu założenia licówek. Istnieją przeciwwskazania, które wykluczają taką możliwość.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Aby stomatolog wyraził zgodę na założenie licówek, przede wszystkim zęby muszą być zdrowe. Przed zabiegiem niezbędne jest więc wyleczenie wszystkich ubytków. Licówek nie można zakładać także u osób, które mają nieprawidłowy zgryz czy cierpią na bruksizm. Przed założeniem licówek należy zastosować w takich wypadkach leczenie ortodontyczne lub wyleczyć bruksizm. Przeciwwskazaniem jest także obgryzanie paznokci, gryzienie końcówki długopisu czy niekontrolowane zaciskanie zębów (na przykład w sytuacjach stresowych).

Licówki to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich zębów, jednak warto pamiętać o tym, że nie zawsze jest ono możliwe do zastosowania. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii w stomatologii jest coraz więcej możliwości na poprawę wyglądu zębów.

Leave a Reply