Higiena jamy ustnej u najmłodszych – jak o nią dbać?

Higiena jamy ustnej powinna zaczynać się już od najmłodszych lat. Wyrabianie odpowiednich nawyków, dzięki którym będziemy w stanie w odpowiedni sposób dbać o nasze zęby, to absolutna podstawa, jeśli nie chcemy w przyszłości borykać się z różnego rodzaju problemami związanymi z próchnicą czy pojawiającymi się infekcjami jamy ustnej. Jak jednak przekonać do tego najmłodszych? W jaki sposób nauczyć dziecko dbania o codzienną higienę jamy ustnej oraz sprawić, aby nie bało się ono wizyty u stomatologa? Odpowiedzi na te i inne pytania, związane z prawidłowym dbaniem o higienę jamy ustnej, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim nawyk codziennego mycia zębów

Higiena jamy ustnej, to przede wszystkim nauczenie dzieci tego, że zęby trzeba myć codziennie – zarówno rano, jak i wieczorem. Najlepiej oczywiście byłoby, gdyby nasze pociechy myły zęby po każdym posiłku. Niestety, nie zawsze jest to jednak możliwe. Wyrobienie jednak nawyku że zarówno rano, jak i wieczorem należy umyć zęby, to absolutna podstawa, jeśli chodzi o wdrażanie zarówno profilaktyki stomatologicznej, jak również prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. To jednak nie wszystko, na co musimy zwrócić uwagę, jeśli chcemy nauczyć nasze dziecko prawidłowego dbania o zęby.

Regularne wizyty u stomatologa

Dziecko musi być też świadome, że elementem profilaktyki stomatologicznej, są także regularne kontrole u dentysty. Warto jest zatem oswoić dziecko z myślą, że stomatolog pomaga nam w dbaniu i leczeniu zębów. Pierwsza wizyta zapoznawcza u dobrego pedodonty to podstawa, żeby dziecko nie bało się wizyt u stomatologa. Oswojenie go z gabinetem, fotelem stomatologicznym , jak również opowiedzenie o tym, jakie zabiegi w gabinecie się wykonuje, z pewnością okażą się bardzo pomocne. Przyjmuje się, że wizyty kontrolne u stomatologa, powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na pół roku. To optymalny czas, aby nie tylko zapobiegać powstającym infekcjom, ale też odpowiednio wcześnie podjąć leczenie tych, które powstały.

Kontakt

Savoy Dent
ul. Wysockiego 15
05-120 Legionowo

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek 8.00 – 21.30
sobota 8.00 – 20.00

Telefon:

[zadzwoń1]


[zadzwoń2]

Mail:
biuro@savoydent.pl