leczenie protetyczne

Utrata zębów następuje zwykle na skutek mocno posuniętej próchnicy lub urazów. Dzięki rozwojowi współczesnej stomatologii pacjenci mogą skorzystać z możliwości, jakie daje protetyka lub implantologia.

Proteza zębowa nie zawsze jest wygodna

Proteza zębowa jest często stosowanym rozwiązaniem, jednak nie zawsze najlepszym. Warto pamiętać o tym, że o protezę należy starannie dbać, a także co parę lat trzeba ją wymienić. Proteza zębowa jest jednak rozwiązaniem tańszym od implantów, dlatego też wiele osób z niej korzysta. W przypadku braku pojedynczych zębów stomatolog może zaproponować rozwiązania protetyczne stałe, takie jak mosty lub korony zębowe.

Implanty

Implanty to tytanowe wkręty, które zastępują korzenie zęba. Można je zastosować po utracie zębów w celu odbudowy uzębienia. Implanty sprawdzą się zarówno przypadku braku pojedynczych zębów, jak i w sytuacjach, gdzie konieczna będzie odbudowa całego łuku. Implantolog przed wykonaniem zabiegu ocenia warunki kostne pacjenta, a następnie wszczepia implant, na którym następnie osadzana jest korona zębowa lub proteza. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, gdyż pozwala ono na trwałą odbudowę utraconych zębów i jest wygodniejsze niż tradycyjne protezy ruchome.

Leave a Reply