Napoje na upały zęby

Latem ze względu na panujące wysokie temperatury, odczuwamy zwiększone pragnienie. Warto mądrze wybierać napoje, które nie tylko ugaszą pragnienie, ale także będą zdrowe.

Woda zdrowia doda

Najlepszym napojem na gorące letnie dni jest woda mineralna. Może ona być gazowana bądź niegazowana – zależy to od naszych upodobań. Woda najlepiej gasi pragnienie, a ponadto jest neutralna dla zębów – można ją pić bez ograniczeń, także w porze nocnej, kiedy upały nie odpuszczają. Jeżeli sam smak wody ci nie odpowiada, wówczas warto dodać do szklanki czy dzbanka parę plasterków cytryny, pomarańczy czy grejpfruta. Orzeźwiającym dodatkiem do wody będzie mięta, która dodatkowo korzystnie wpłynie na świeżość naszego oddechu. Fanom nietypowych połączeń polecamy dodanie do wody zielonego ogórka.

Mrożona zielona herbata

Mrożona herbata również znakomicie może gasić pragnienie, jednak nie powinna ona zawierać cukru. Wystarczy zaparzyć w dzbanku zieloną herbatę, ostudzić ją, a następnie dodać parę kostek lodu. Opcjonalnie można dodać także plastry cytrusów lub sok z nich wyciśnięty, aby poprawić smak herbaty. Zielona herbata ma korzystny wpływ na zęby i wzmacnia szkliwo, ponadto nie powoduje przebarwień, tak jak czarna herbata.

Unikaj słodkich napojów

Choć słodkie napoje kuszą w czasie upałów, to jednak nie gaszą one dobrze pragnienia. Cukier w nich zawarty sprawia, że ciągle coraz mocniej chce nam się pić. Lepszym rozwiązaniem będzie domowy kompot ze słodkich owoców, na przykład brzoskwiń, jagód czy malin niż coca-cola.

Leave a Reply