Piękny uśmiech

Wiosna sprawia, że ludzie chętniej się uśmiechają. Jak jednak się uśmiechać, jeżeli nasze zęby nie wyglądają tak pięknie jakbyśmy chcieli? Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że regularna pielęgnacja jamy ustnej to podstawa. Jeżeli jednak chcemy, by nasz uśmiech olśniewał, to możemy skorzystać z zabiegów stomatologii estetycznej.

Usuń kamień nazębny

Wiosna to dobra pora, aby przeprowadzić higienizację jamy ustnej. Przez zabiegi skalingu i piaskowania dentysta usunie zalegające na zębach złogi kamienia nazębnego. Jest to ważne nie tylko ze względu na ładny wygląd zębów, ale przede wszystkim ze względu na ich higienę. Zalegający kamień stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, powodujących próchnicę. Po jego usunięciu utrudnimy bakteriom działanie.

Zadbaj o białe zęby

Zęby zmieniają kolor pod wpływem wielu różnorodnych czynników, na przykład przebarwiających potraw. Można je wybielić, na przykład używając specjalnych past, jednak lepszy efekt uzyskamy decydując się na wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie właściwie przeprowadzony, a nasze zęby będą piękne.

Załóż licówki

Jeżeli twoje zęby, pomimo starannej pielęgnacji i regularnych wizyt u dentysty nie są idealne, możesz zdecydować się na założenie licówek. Są to cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się na licową część zęba. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się przy zębach trwale przebarwionych, uszczerbionych, a także do skorygowania takich wad jak zbyt duża przerwa między zębami czy zbyt krótkie zęby. Należy pamiętać, że przed założeniem licówek zęby muszą być zdrowe i wyleczone ze wszystkich ubytków. Przeciwwskazaniem do założenia licówek są również parafunkcje, bruksizm oraz nieprawidłowy zgryz.

Leave a Reply