Sedacja wziewna w legionowie

Wiele osób, bojąc się stomatologa, unika regularnych wizyt kontrolnych. Niestety takie zachowanie powoduje, że nieleczona próchnica rozprzestrzenia się po kolejnych zębach. Efekt końcowy takiego zaniedbania jest tragiczny. Kiedy już pacjent zgłosi się do lekarza, wówczas w wielu przypadkach nie ma możliwości uratowania zęba czy zębów.

Dentofobia

Wbrew pozorom dentofobia jest częstą fobią, która dotyka pacjentów. Choć wiele osób nie przepada za wizytami u dentysty, to jednak chodzą one na kontrole, bo wiedzą, że jest to konieczne. Pacjenci z dentofobią nie potrafią się przemóc i odkładają wizytę w gabinecie stomatologicznym najdłużej jak tylko mogą. W efekcie wieloletnie zaniedbania powodują spustoszenie w jamie ustnej pacjenta. Dzięki rozwojowi stomatologii istnieją jednak rozwiązania, wychodzące naprzeciw pacjentom z dentofobią.

Sedacja wziewna

Metodą, która pomaga zwalczyć strach prze leczeniem stomatologicznym jest sedacja wziewna. Nazywana jest także gazem rozweselającym. Metoda ta polega na wziewnym podaniu podtlenku, który powoduje uczucie odprężenia i rozweselenia. U wielu osób przy sedacji wziewnej pojawia się uczucie lekkości oraz pojawiają się marzenia senne. Choć sedacja nie znosi bólu, to jednak pacjent w trakcie zabiegu jest odprężony. W połączeniu z innymi metodami, na przykład znieczuleniem miejscowym, sedacja wziewna jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy boją się dentysty. Z sedacji wziewnej nie mogą korzystać kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, osoby z chorobami płuc, zakatarzone, a także z chorobami psychicznymi czy stwardnieniem rozsianym.

 

 

 

Leave a Reply